اعلام فراخوان شناسایی شهدای قرآنی تهران توسط سازمان قرآن و عترت بسیج
26 بازدید
تاریخ ارائه : 8/3/2013 11:28:00 AM
موضوع: علوم قرآنی

رحيم قربانی خبر داد:
اعلام فراخوان شناسايی شهدای قرآنی تهران توسط سازمان قرآن و عترت بسيج

گروه فعاليت‌های قرآنی: رئيس سازمان قرآن و عترت بسيج تهران بزرگ با اشاره به برگزاری اولين يادواره گراميداشت شهدای قرآنی شهر تهران در هفته دفاع مقدس گفت: به همين جهت و برای شناسايی همه شهدای قرآنی شهر تهران از مردم درخواست معرفی اين شهدا را داريم.

رحيم قربانی، رئيس سازمان قرآن و عترت بسيج تهران بزرگ، در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا)، با اشاره به برگزاری اولين يادواره گراميداشت شهدای شاخص بسيج در هفته دفاع مقدس در مصلی امام خمينی(ره) تهران، گفت: در نشستی كه با مسئولان نواحی قرآن و عترت تهران برگزار كرديم، ترويج و نشر فرهنگ شهادت و ايثار را به عنوان يكی از آموزه‌های قرآن كريم مد نظر قرار داديم تا يادواره‌ای را به همين دليل برگزار كنيم.

وی در ادامه افزود: بر همين اساس اولين يادواره شهدای قرآنی تهران بزرگ توسط سازمان قرآن و عترت اين شهر در هفته دفاع مقدس در مهر‌ماه امسال برگزار می‌شود كه برای انجام اين كار نياز به شناسايی شهدای قرآنی شهر تهران داريم.

قربانی تصريح كرد: برای شناسايی و احصاء شهدای قرآنی تهران بزرگ علاوه بر اينكه پايگاه‌های بسيج و نواحی قرآن و عترت همكاری دارند، از عموم مردم شهر تهران نيز اين درخواست و استمداد را داريم تا در شناسايی شهدای قرآنی ما را ياری دهند.

رئيس سازمان قرآن و عترت تهران بزرگ اظهار كرد: درخواست ما بر اين است كه عموم مردم تهران اگر شهدايی را می‌شناسند كه معلم، حافظ، قاری، مدير و يا در هر رشته ديگری در عرصه قرآن كريم فعاليت داشته‌اند را به معرفی كنند.

وی خاطرنشان كرد: شهروندان تهرانی می‌توانند برای معرفی اين شهدا تا 20 مردادماه با تلفن 77471611 تماس گرفته و يا با ايميل quranmobayyen@ yahoo.com ارتباط برقرار كرده و اطلاعات خود را در مورد اين شهدای بزرگوار در اختيار سازمان قرآن و عترت بسيج تهران بزرگ قرار دهند.

قربانی گفت: به اين دليل 20 مردادماه آخرين فرصت برای معرفی اين شهدا در نظر گرفته شده تا پس از آن مقدمات لازم برای ارتباط‌گيری با خانواده‌های اين شهدا و گرفتن آثار شهدای قرآنی از جمله تصاوير، وصيت‌نامه و ... را كه قرار است در نمايشگاهی كه در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود، به نمايش بگذاريم، فراهم شود.

رئيس سازمان قرآن و عترت بسيج تهران بزرگ افزود: همچنين در اين راستا كارهايی را از ابتدای ماه مبارك رمضان شروع كرده‌ايم، يكی از اين فعاليت‌ها معرفی شهدای شاخص قرآنی هر منطقه از طريق پخش برنامه‌های مستند در شبكه‌های سيما است و تاكنون در اين زمينه مستندهايی از شبكه‌های خبر، قرآن و دو سيما پخش شده و پخش اين مجموعه‌ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اين مستند‌ها با عنوان، ستارگان عشق و ره‌يافتگان عشق در حال پخش است، اين مستند‌ها در مورد 23 شهيد شاخص قرآنی تهران است تا به مردم بهتر معرفی شوند. مطمئناً در كنار اين شهدای بزرگوار، شهدای بسيار زياد ديگری را نيز داريم كه برای شناسايی آنها و خانواده‌هايشان از مردم تهران ياری می‌خواهيم.

قربانی با تأكيد بر اينكه همه شهدای ما قرآنی هستند، تصريح كرد: هدف ما اين است كه در اين راه شهدايی كه به طور مستقيم در عرصه قرآن فعاليت قرآنی داشته‌اند را به همگان معرفی كنيم.

رئيس سازمان قرآن و عترت بسيج تهران بزرگ از برگزاری دهمين نشست مسئولان مراكز قرآن و عترت در تاريخ ششم مردادماه خبر داد و گفت: اين نشست از ساعت 18:30 الی 21:30 در ناحيه مقاومت بسيج شهيد مطهری برگزار شد كه در آن نحوه اجرای برنامه‌های قرآنی در بسيج استان تهران مورد بررسی قرار گرفت.

وی در پايان اظهار كرد: در اين نشست در مورد بررسی روند اجرايی جشنواره حافظون، سنجش وضعيت قرآنی بسيجيان، شناسنامه قرآنی، نحوه ورود نواحی در فضای سايبری در زمينه قرآنی، معرفی و پيگيری شهدای قرآنی و پيگيری كارگاه‌های سبك زندگی قرآنی بحث و تبادل نظر شد.