درمان ریشه‌ای بیماری‌های جسمی، روحی و روانی با استفاده از طب قرآنی
1365 بازدید
تاریخ ارائه : 8/3/2013 11:31:00 AM
موضوع: علوم قرآنی

حجت‌الاسلام حسين‌تبار تصريح كرد:
درمان ريشه‌ای بيماری‌های جسمی، روحی و روانی با استفاده از طب قرآنی

گروه سلامت: دارنده گواهينامه طب سنتی با اشاره به خدمات مختلفی كه در بخش پژوهش قرآن و طب حوزه علميه در بيست‌و يكمين نمايشگاه قرآن ارائه می‌شود، گفت: در اين بخش درمان بيماری‌های جسمی، روحی و روانی با استفاده از طب قرآنی به صورت ريشه‌ای با ارائه مشاوره‌ها و راهكارهای طب قرآنی انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام صمد حسين‌تبار، دكترای علوم قرآنی و دارنده گواهينامه طب سنتی در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) با اشاره به خدمات مختلفی كه در بخش پژوهش قرآن و طب حوزه علميه در بيست‌و يكمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم ارائه می‌شود، گفت: در اين بخش مشاوره‌ها و راهكارهای قرآنی و روايی سلامت و درمان بيماری‌های جسمی، روحی و اجتماعی مختلف بر اساس طب قرآنی به مراجعان ارائه می‌شود.

وی گفت: در اين بخش درمان بيماری‌های جسمی، روحی و روانی بيماری‌ها با استفاده از طب قرآنی به صورت ريشه‌ای با ارائه مشاوره‌ها و راهكارهای طب قرآنی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهداف راه‌اندازی اين بخش، گفت: با ارائه مشاوره‌های قرآنی و روايی كه به صورت حضوری به افراد ارائه می‌شود اطلاعات پژوهشی قرآنی لازم در حوزه سلامت و درمان نيز در اختيار مراجعان قرار می‌گيرد تا بدون استفاده از داروهای شيميايی كه اصولا راهكارهای تسكينی و مقطعی درمان بيماری‌ها هستند به صورت كامل و هميشگی به درمان بيماری‌ها و سلامت جسم و روح افراد منجر شوند.

حجت‌الاسلام حسين‌تبار ادامه داد: راه‌كارهای درمانی افراد مبتلا به بيماری‌های روحی و روانی چون اضطراب و. افسردگی كه ريشه بسياری از ديگر بيماری‌های جسمی نيز هستند با استفاده و بهره‌مندی از آيات قرآن و روايات اهل بيت(ع) و طب اسلامی و ايرانی ارائه و درمان می‌شوند و از سوی ديگر افراد سالم نيز با استفاده از همين راهكارهای به حفظ ارتقای سلامتی خود رهنمون می‌شوند.

وی با اشاره به راهكار درمان بساری از بيماری‌های روحی و روانی با استفاده از مزاج‌شناسی، گفت: اضطراب و افسردگی كه خود علل بسياری از بيماری‌ها هستند، به دليل به هم خوردن تعادل در مزاج چهارگانه دموی، صفراوی، سودايی و بلغنم عارض می‌شود و با شناسايی ريشه اين مسئله می‌توان داروها و راهكار درمان لازم را با استناد به آيات تغذيه‌ای قرآنی ارائه داد.

حجت‌الاسلام حسينی‌تبار با اشاره به اين‌كه طب قرآنی قادر است ريشه بيماری‌ها و حفظ و ارتقای سلامت انسان را بر اساس قرآن و روايات ارائه كند، افزود: با استفاده از طب قرآنی، سلامت فكری و جسمی زندگی سالمی را به ارمغان می‌آورد كه ديگر نيازی به دارو و درمان‌های شيميايی نيز وجود ندارد و بيماری‌های آنان نيز به صورت ريشه‌ای درمان می‌شود و صرفله‌جويی‌های اقتصادی نيز در بر دارد.

وی با ارائه تعريفی از بيماری از منظر طب قرآنی، افزود: خروج انسان از حالت تعادل چه در حوزه تعادل جسمی يا روحی بيماری را بر او مستولی می‌كند و نخستين بيماری كه به همراه ديگر بيماری‌ها يا مقدم بر آنا ايجاد می‌شود، افسردگی و اضطراب است و در نتيجه آن سلول‌ها و دستگاه‌های ايمنی بدن ديگر قادر به ادامه فعاليت‌های خود نيستند و فرد دچار بيماری و علائم مختلف در حوزه سلامتی خود می‌شود.

حجت‌الاسلام حسين‌تبار ضمن ارائه برخی رساله‌ها كتبی كه در اين زمينه‌ها وجود دارد، گفت: غذای قرآنی رموز سلامتی و درمان، آيات تغذيه و طبی قرآن، مزاج‌شناسی بهترين راه تشخيص و درمان بيماری‌ها، حجامت، درمان هر درد به‌جز مرگ و .. از جمله كتاب‌هايی است كه در زمينه طب قرآنی نگاشته و در بيست‌ و يكمين نمايشگاه بين‌المللی قران كريم نيز ارائه شده است.

وی در پايان گفت: اغلب مراجعان استقبال خوبی از اين بخش نشان داده‌اند و با مراجعه به مشاوران برای كسب اطلاعات پژوهشی اقدام و از مشاوره‌های لازم در حوزه درمان بيماری‌ها و ارتقای سلامت نيز بهره‌مند می‌شوند.