جشنواره فرهنگی قرآنی نشاط(2)
32 بازدید
تاریخ ارائه : 6/25/2014 8:24:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

نام طرح:جشنواره فرهنگی قرآنی نشاط

ن : نوآوری و شکوفایی استعدادهای جوانی

"طرح تابستانی ویژه جوانان تشکیل هسته های فرهنگی جوان"

امروز جوانان ايران، رزمندگان ايران، شخصيتهاي برجسته ايران، انسانهاي والاي ايران، جوانان با استعداد و نوآور ايران، ساخته‏هاي دست جوانان ايران، چشم ملتها و دوستان ايران را خيره مي‏کند. موفّقيتهاي شما، در اعماق دنياي اسلام، دلها را شاد مي‏کند. بيانات معظم له در ديدار گروه كثيرى از دانشجويان و دانش‏آموزان به مناسبت سيزدهم آبان ماه‏ (۱۳۷۷/۰۸/۱۲)

من به همه‏ى جوانان و همه‏ى كسانى كه در راه علم حركت مى‏كنند، مؤكداً توصيه مى‏كنم كه رشته‏ى علم و تحقيق و نوآورى در دانش و زنده كردن روح ابتكار و خلاقيت و آفرينش درونى و حقيقى خود را رها نكنند. فعاليت و ابتكار و نوآورى و خلاقيت، اساس پيشرفت انسان و زندگى انسانى است. دست‏نشانده‏هاى دستگاه‏هاى قدرت در گذشته در كشور ما و امروز در بسيارى از كشورهاى وابسته‏ى اين منطقه سعى مى‏كنند تقليد را جايگزين فعاليت و ابتكار كنند. بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار كاركنان مجتمع مس سرچشمه (۱۳۸۴/۰۲/۱۸)

به جوانها توصيه ميكنم شيوه‏هاى پيشكسوتها را بكلى كنار نگذارند؛ دست نكشند. من با نوآورى موافقم؛ نوآورى هيچ اشكالى ندارد؛ اما اگر بخواهيد در اين نوآورى كمال پيدا كنيد، بايستى اين نوآورى در امتداد شيوه‏ى گذشتگان باشد.... اما حالا مثلاً مداح يا خواننده‏ى ما بيايد در راديو و تلويزيون به تقليد - آن هم غلط - آهنگ غربى يا آهنگ مجالس لهو را در مجلس ايمان و در مجلس معنويت تكرار كند، اين درست نيست؛ اين غلط است. نوآورى، درست؛ اما نه اين‏جور. بيانات معظم له در ديدار مداحان و ذاكران اهل بيت(ع) به مناسبت ميلاد حضرت فاطمه‏ى زهرا(س) (۱۳۸۶/۰۴/۱۴)