چند نکته پیرامون مهارتهای مدیریتی(1)
55 بازدید
تاریخ ارائه : 4/9/2015 10:26:00 AM
موضوع: مدیریت

آیا شما در زندگی شغلی خود برای امر مدیریت ارزش قائل هستید؟

شاید شما انجام شغل های مختلف توانایی های فنی و اطلاعات حرفه ای لازم باشد، اما مهارتهای رهبری و مدیریت نیز جزء پیش نیازهای رسیدن به موفقیت بشمار می روند.اگر می خواهید مدیر موفقی باشید باید توانایی های رهبری خود را افزایش دهید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، ما در این قسمت مهارت های ضروری مدیریت موفق را برای شما بیان می کنیم:

*ذهن خود را بر روی تصویرهای بزرگتر متمرکز کنید.

باید مطمئن شوید که گروه شما از بالاترین بهره وری برخوردار است. اهداف خود را بر اساس استراتژی های بلند مدت پایه ریزی کنید و آنها را با همکاران خود در میان بگذارید . اهداف فردی و گروهی تعیین کنید(البته سعی کنید که تمام آنها واقع بینانه باشند.) تمام درخواست ها و آرزو های خود را در یک سیطره بزرگتر قرار دهید و با یک دید وسیع تر به آنها نگاه کنید.

*بلند پرواز باشید.

بلند پرواز بودن به معنای جاه طلبی و تجاوز به حقوق دیگران نیست. شما باید از حس بلند پروازی خود زیرکانه استفاده کنید. برای بالا رفتن از نردبان ترقی نباید پای خود را بر سر افراد دیگر بگذارید. بدانید که از شغل خود چه می خواهید و حرکت شما به کدام جهت است . توانایی های بالقوه خود را همواره در جلوی چشم تان قرار دهید. اگر به موقعیت فعلی خود قانع باشید، هیچ گاه پیشرفت از آن شما نخواهد شد.

*خود را به خوبی بشناسید.

نقاط قوت و ضعف خود را پیدا کنید و بر روی ضعف هایتان بیشتر کار کنید. از سوال پرسیدن و یا گذاردن دوره های آموزشی ترسی به دل راه ندهید. لازم نیست که همیشه همه چیز را بدانید و بهترین باشید. اگر به جزئیات کار اشراف کامل ندارید کسانی را به تیم خود دعوت کنید که توانایی آنها در انجام امور مورد نظر از شما بالاتر باشد. اطراف خود را با افراد کار آمد پر کنید نه با«بله قربان گو» هایی که تنها حرف هایی می زنند که با مزاج شما سازگاری داشته باشد.

*مصمم باشید.

برای وقایع غیر منتظره برنامه ریزی کنید تا اتفاقی روی ندهد که شما در مقابل آن خلع سلاح شوید. اگر تمام اتفاقاتی که ممکن است در طول انجام یک کار روی دهد را پیش بینی کنید، آنگاه می توانید با داشتن آگاهی کامل، تصمیمات مناسب اتخاذ کنید و کار درست را انجام دهید.