چند نکته پیرامون مهارتهای مدیریتی(4)
72 بازدید
تاریخ ارائه : 4/9/2015 10:39:00 AM
موضوع: مدیریت

*انعطاف پذیر باشید.

یک مدیر قدرتمند لازم نیست که همیشه درست عمل کند. شما باید نسبت به عقاید مخالف، سایر نظرات و ابتکارات نوین، روی باز نشان دهید. کلیه کارکنان باید برای پیشنهاد دادن آزاد برخوردار باشند و بتوانند آزادانه در توسعه و تکمیل طرح های پیشنهادی خود گام بردارند . در چنین شرایطی آنها همواره به دنبال فرصت های تازه ای هستند تا بتوانند وضعیت فعلی آموزشگاه را ارتقاء بخشند.

*درستکار باشید.

در زمان مواجهه با مواردی که ارزش های اخلاقی شما را زیر پا می گذارند از خود عکس العمل نشان دهید . اگر از شما درخواست شد که یک کار غیر اخلاقی و یا غیر قانونی انجام دهید به راحتی از انجام آن سرباز زنید. برای حفظ حقوق خود، کارمندان و افرادی که با آنها کار می کنید، تلاش کنید.

*صادق باشید.

در زمان صحبت کردن باید برای گفته های خود اهمیت قائل شوید. اگر نمی توانید قول انجام کاری را بدهید، خوب لازم نیست این کار را بکنید. اگر خطایی از شما سرزد ،آن را قبول کنید و به خاطر انجام آن پوزش بطلبید . این روزها که تنها صحبت از «راندمان بالا»و«محدود کردن ضررو زیان» است فقط با اتکا به صداقت و درستی است که می توانید بر روی همکاران و مراجعین خود تاثیر گذار واقع شوید.

*از شایعات دوری کنید.

در مورد افراد دیگر غیبت نکنید و داستان های ناخوشایند را از روی بد خواهی منتشر نکنید. شما باید خیلی قدرتمند باشید که بتوانید چنین جمله ای را بر زبان بیاورید:« من دوست ندارم در مورد کسی که در حال حاضر اینجا حضور نداردصحبت کنم.»این امر نشان دهنده صداقت و درستکاری شماست. به دیگران احترام بگذارید و متقابلا به آنها اجازه ندهید که در مورد شما به غیبت بنشینند.

*تمام تلاش خود را به کار گیرید.

در تمام شرایط اعتماد به نفس خود را حفظ کنید، به دیگران احترام بگذارید و استوار و ثابت قدم باشید. در راه انجام یک پروژه از تمام مهارت ها و توانایی های خود استفاده کنید. اگر نسبت به تعهدات خود وفادار باشید، دیگران به شما احترام می گذارند و مورد قدر دانی آنها قرار خواهید گرفت.

*مصمم و قاطع باشید.

توانایی رهبری و مدیریت ، تنها به این معنا نیست که عنوان مدیریت، سرپرست و یا مدیر گروه را یدک بکشید. شغل شما باید همواره مراحل رشد و پیشرفت مداوم را برایتان فراهم آورد. در مورد ندانسته های خود سوال بپرسید، تمام گزینه ها را در نظر بگیرید و کلیه منابع موجود را چندین مرتبه ارزیابی کنید، به طور مداوم از توانایی های خود کمک بگیرید، همواره استعدادهای خود را افزایش دهید و به نداهای درونی تان گوش فرا دهید.

اگر می خواهید شما را به عنوان فردی بشناسند که دارای خصوصیات غریزی مدیریتی است باید یک شخصیت شکوهمند را در خود پرورش دهید و خود را به سلاح استعدادهای ویژه تجهیز کنید تا بتوانید بر روی افراد مختلف، تاثیر بگذارید و در مقابل شما فرمانبردار باشند . ما شما را با دید ، اطمینان، مهارت و توانایی ، ترغیب و تشویق ، مسئولیت پذیری و راستی و درستی آشنا کردیم بقیه امور به عهده خودتان است.