طرح یک هیئت مذهبی یک مرکز فرهنگی (ثقلین)در استان اصفهان اجرا می شود
24 بازدید
موضوع: تبلیغ
مصاحبه کننده : خبرنگار ان
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت ido
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام بابايي مسئول تشکلهاي ديني استان اصفهان و طراح طرح گفت: طرح يک هيئت مذهبي يک مرکز فرهنگي (ثقلين)در کارگروه فرهنگي اجتماعي استانداري تصويب شد

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان؛ حجت الاسلام بابايي مسئول تشکلهاي ديني استان اصفهان و طراح طرح گفت: طرح يک هيئت مذهبي يک مرکز فرهنگي (ثقلين)در کارگروه فرهنگي اجتماعي استانداري تصويب شد.

وي گفت: شبکه وسيع هيئات مذهبي با داشتن دهها هزار عضو فعال، بزرگترين شبکه فرهنگي _تبليغي جهان تشيع مي باشد. جايگاه والا و ظرفيت وسيع و نقش قابل توجهي که هيئات مذهبي درتعميق فرهنگ اسلام ناب محمدي (ص) و توسعه باورهاي ديني درجامعه دارند، ضرورت سازماندهي اين مجموعه بزرگ را به دليل ايفاي نقش بي بديل خود و مصونيت از آسيب پذيري مضاعف نموده است.

همچنين با عنايت به پيام مقام معظم رهبري در اجلاس نماز و تاکيد بر اينکه مساجد بايد مَدرَسِ تفسير و حديث و منبرِ معارف اجتماعي و سياسي و كانون موعظه و پرورش اخلاق باشد زمزمه‌ي محبت متوليان و مديران و امناي مساجد، بايد دلهاي پاك جوانان را مجذوب و مشتاق كند.

حضور جوانان و روحيه‌هاي بسيجي بايد محيط مسجد را زنده و پرنشاط و آينده‌پو و لبريز از اميد سازد. ميان مسجد و مراكز آموزشي در هر محل، همكاري و پيوند تعريف شده و شايسته‌‌اي برقرار گردد. چه نيكوست كه دانش آموزان برجسته و ممتاز در هر محل، در مسجد و در برابر چشم مردم و از سوي امام جماعت، تشويق شوند.

مسجد بايد رابطه‌ي خود را با جواناني كه ازدواج مي‌كنند، با كساني كه به موفقيت‌هاي علمي و اجتماعي و هنري و ورزشي دست مي‌يابند، با صاحب همّتاني كه كمك به ديگران را وجهه‌ همت مي‌سازند، با غمديدگاني كه غمگساري مي‌جويند، و حتي با نوزاداني كه متولد مي‌شوند، برقرار و مستحكم كند. مسجد بايد در هر منطقه و محل؛ مأمن و مايه‌  خير و بركت باشد و به طريق اولي، وسيله‌ زحمت و آزار مجاوران نگردد لذا در اين طرح ضمن رعايت مسجد محوري هيئات مذهبي توجه ويژه اي به مطالبات مقام معظم رهبري شده است .

حجت الاسلام بابايي افزود: در اين طرح برنامه هاي فرهنگي از جمله فرهنگ سازي جهت ترويج فعاليتهاي قرآني در هيئات مذهبي اجراي برنامه هاي گفتمان ديني –برگزاري مناسبتهاي مذهبي به‌عنوان شعائر اسلامي و تحت پوشش قرار دادن نوجوانان و جوانان در ايام اوقات فراغت و همچنين اعزام مبلغ ديني به هيئات مذهبي مورد توجه قرار گرفته است .بابايي گفت:اين طرح از 25 اسفند در اصفهان اجرا مي شود .