برگزاری نمایشگاه قرآن اقتداء عملی به متن قرآن و عترت است
23 بازدید
موضوع: مدیریت
مصاحبه کننده : خبرنگار ان
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت ido
تعداد شرکت کننده : 0

برگزاري نمايشگاه قرآن اقتداء عملي به متن قرآن و عترت است

دبير ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبتهاي مذهبي اصفهان گفت: در پيام آيت الله مظاهري به مناسبت افتتاح دهمين نمايشگاه قرآن و عترت اصفهان برگزاري نمايشگاه قرآن اقتداء عملي به متن قرآن و عترت عنوان شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت الاسلام حسن بابايي دبير ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبتهاي مذهبي اصفهان گفت: در پيام آيت الله مظاهري به مناسبت افتتاح دهمين نمايشگاه قرآن و عترت اصفهان برگزاري نمايشگاه قرآن اقتداء عملي به متن قرآن و عترت عنوان شده است.

حجت الاسلام بابايي افزود: روز شنبه 29 تيرماه همزمان با افتتاح نمايشگاه قرآن استان اصفهان پيامي از آيت الله حسين مظاهري براي اين دوره از نمايشگاه قرائت شد.

در بخشي از اين پيام اهتمام به قرآن که در تمام ابعاد و جوانب اعم از ظاهري و باطني بايد صورت پذيرد را عنوان و بيان داشت: همواره در جامعه اسلامي استمرار و تدوام به قرآن وظيفه اي تمام نشدني است، اما بدون شک روشن است که حاکميت حقيقي قرآن در جامعه، جز با عمل به دستورات روحبخش و انسان ساز قرآن به منصه ظهور در نمي آيد.

در قسمت ديگر از اين پيام آمده است: اگر در جامعه ابعاد ظاهري و ترويجي و پژوهشي قرآن کريم مورد توجه قرار گيرد، اما قرآن، برنامه عمل و قانون اجرا انسان هاي آن جامعه نباشد، همچنان قرآن کريم مهجور و مظلوم مي ماند و بايد هوشيار باشيم تا در دادگاه رستاخيز و در حضور خداوند متعال مورد شکايت صاحب قرآن و رسول مکرم واقع نشويم.« و قال الرسول يا رب ان قومي اتخذوا هذا القرآن مهجورا».