نیم نگاهی به حضور اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان در نمایشگاه های قرآنی
31 بازدید
موضوع: مدیریت
مصاحبه کننده : خبرنگار ان
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت ido
تعداد شرکت کننده : 0

نيم نگاهي به حضور اداره کل تبليغات اسلامي اصفهان در نمايشگاه هاي قرآني

دبير ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبتهاي مذهبي استان اصفهان در آستانه برگزاري دهمين نمايشگاه قرآن اصفهان حضور اداره کل تبليغات اسلامي استان در اين نمايشگاه در دوره هاي را قبل تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان، حجت الاسلام بابايي در گفت و گويي اظهار داشت: برپايي نمايشگاه قرآن كريم مي تواند باعث ايجاد هم افزايي و تعامل بيشتر بين فعالان قرآني و همچنين انسجام بيشتر در ميان مجامع قرآني شود.

وي افزود: با بازديد مردم از نمايشگاه قرآن فضاي قرآني در سطح جامعه ايجاد مي شود و موجي براي حركت هاي پيش روي قرآن به وجود خواهد آمد كه افق هاي بلندي را پيش روي اصحاب قرآن قرار خواهد داد.

حجت الاسلام بابايي برپايي 9 دوره نمايشگاه قرآن در اصفهان را اقدامي بزرگ و ارزشمند عنوان كرد و افزود: نمايشگاه قرآن در اصفهان نسبت به ساير استان ها داراي كيفيت بسيار بالايي است و نياز است با همت و تلاش همه دست اندركاران شاهد ارتقاي بهتر اين نمايشگاه باشيم تا استان اصفهان بتواند در زمينه قرآن، فاخر و بالنده باشد.

دبير ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبت هاي مذهبي اصفهان خاطر نشان كرد: در امور قرآني هركس همت بيشتري كند دستاورد، ثواب و نتايج دنيوي و اخروي بيشتري نصيب او خواهد شد؛ بنابراين هر كس بايد به سهم خود در اين امر مشاركت داشته باشد.

حجت الالام بابايي گفت: اصفهان داراي پتانسيل هاي بسيار بالايي است و اين توانمندي ها بايد در نمايشگاه قرآن به نمايش گذاشته شود.

عضو هيئت مديره اتحاديه موسسات قرآني اصفهان گفت: اميدواريم در دهمين نمايشگاه قرآن كريم از توانمندي هاي قرآني در بخش هاي مختلف بهره مند شويم و نمايشگاه در حد و اندازه استان و با ارايه تمام توانمندي هاي استان بر پا شود.

در ادامه بابايي نيم نگاهي به حضور اداره کل تبليغات اسلامي استان در نمايشگاه هاي قرآن داشت و گفت:

دومين نمايشگاه قرآن كريم استان اصفهان در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي اصفهان از تاريخ 27/7/84 شروع به كار كرد.در اين نمايشگاه كه ارگان‌ها و نهادهاي فرهنگي، دارالقرآن‌هاي سپاه و بسيج، ارتش و نيروي انتظامي و ديگر مراكز قرآني حضور داشتند.سازمان تبليغات اسلامي استان اصفهان نيز در 5 غرفه، اهم فعاليت‌هاي دارالقرآن الكريم سازمان را به نمايش گذاشته بود. همچنين در اين غرفه‌ها، طرح آشنايي غنچه‌هاي نور با قرآن، مشاوره قرآني در زمينه‌هاي فراگيري قرآن و تفسير و سايت تبيان و نرم‌افزارهاي قرآني و نسخ خطي قرآن و كتب نفيس ديگر به بازديدكنندگان ارائه مي‌شد.

بابايي در ادامه گفت:نرم افزار اهم فعاليتهاي دارالقرآن الكريم كه شامل طرحهاي سراسري و استاني است طراحي و ساخته شد و در سومين نمايشگاه استاني قرآن الكريم مورد استفاده قرار گرفت. طرحهاي نهضت سوادآموزي، آموزشهاي عمومي و تخصص دوره هاي تربيت معلم، آموزش پيش دبستاني، گسترش مفاهيم قرآني، مسابقات و مراسم قرآني، حمايت از مراكز و كانونهاي قرآني مردمي، طرح شناسايي و ساماندهي مراكز قرآني، صدور مجوز تاسيس مراكز و موسسات قرآنيف طرح آموزش قرآن كريم ويژه كاركنان دولت، و طرحهاي استاني شامل طرح آشنايي غنچه هاي نور با قرآن، اجرا مرحله دوم تفاهم نامه نهضت سواد آموزي با سازمان مبني بر اجرا ، طرح نهضت قرآن آموزي و حضور در نمايشگاه قرآن ويژه ماه مبارك رمضان در اين نرم افزار به تفصيل توجيه گرديده بود.

چهارمين حضور اداره کل تبليغات اسلامي در نمايشگاه قرآن همزمان با ماه نزول کلام وحي ،مراسم افتتاحيه چهارمين نمايشگاه قرآن کريم استان اصفهان روز شنبه هفتم مهرماه در محل سالن اجتماعات شرکت نمايشگاههاي بين المللي استان اصفهان برگزار شد. در اين مراسم که با حضور استاندار اصفهان و جمعي از مديران کل و شرکت کنندگان در نمايشگاه حضور داشتند. پيام حضرت آيه الله مظاهري يکي از مراجع معظم تقليد و رئيس حوزه علميه اصفهان قرائت گرديد.گفتني است در اين نمايشگاه اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان در يازده غرفه، عملکرد و فعاليتهاي قرآني خود را به نمايش گذاشته و برنامه هاي قرآني ويژه خردسالان، نوجوانان و جوانان را با استفاده از اساتيد به اجراء گذاشت.

بابايي افزود:اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان لوح تقدير شرکت در پنجمين نمايشگاه قرآن کريم را دريافت نمود.

اين اداره کل که در پنجمين جشنواره قرآن کريم اصفهان حضور داشت و برنامه هاي متنوع قرآني از جمله : برپايي جشنواره قرآني کودک و نوجوان، مسابقه و مشاوره ويژه برادران و خواهران، قرآن بخوانيد جايزه بگيريد و تابلوهاي معرق قرآني و تذهيب و خوشنويسي را در معرض ديد عموم قرار داده بود توانست لوح تقدير از اين نمايشگاه دريافت نمايد.

دبير ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبتهاي مذهبي استان اصفهان گفت:اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان در هفتمين نمايشگاه قرآن کريم حضور يافت و فعاليت‌هاي قرآني خود را در معرض ديد عموم قرار داد. در اين نمايشگاه که در محل نمايشگاه‌هاي بين المللي اصفهان دايربود، موسسات قرآني، ناشران کتاب، ادارات، سايتهاي اطلاع رساني ديني و ... فعاليتهاي خود را به نمايش گذاشتند.اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان نيز ضمن حضور در اين نمايشگاه و معرفي فعاليتهاي قرآني خود ، مسابقات فرهنگي سي روز سي پيام، نسيمي از ملکوت و مسابقه پيامک را برگزار نموده است.گفتني است دارالقرآن الکريم اداره کل تبليغات اسلامي اصفهان همچنين از علاقمندان به شرکت در مسابقه سراسري نورالهدي 3 ثبت نام به عمل آورد.

بابايي در مورد هشتمين نمايشگاه قرآن گفت: در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه که در سالن همايش نمايشگاه بين المللي قرآن کريم برگزار شد، حجت الاسلام بهشتي نژاد مدير کل تبليغات اسلامي استان اصفهان طي سخناني اظهار داشت: نمايشگاه‌ قرآن و علوم قرآني بايد واقعيت‌هاي قرآن را نشان دهد و فطرت‌هاي پاك را به سمت خود جذب كند.وي با اشاره به اينكه كليد انس با قرآن بايد از نمايشگاه‌ها و فضاهاي قرآني در ذهن خانواده‌ها زده شود، تصريح كرد: اسلام دژهايي را براي حفاظت از روح انسان معين كرده كه بنيان خانه و خانواده از جمله اين دژهاست و چنانچه خانه‌هاي ما به نور قرآن منور شود، جامعه از بسياري از آفات به دور خواهد ماند.وي ادامه داد: طبق بخشنامه وزارت كشور و توصيه رهبر معظم انقلاب و ابلاغ آن به استانداري اصفهان، 788 مكتب‌خانه قرآني به منظور ترويج و احياي قرآن در منازل راه‌اندازي خواهد شد.بهشتي‌نژاد گفت: مسلمان در برابر قرآن چهار وظيفه را به عهده دارد که تعلم، تلاوت، تدبر و عمل كردن به قرآن از جمله آن وظايف است.وي با بيان اين كه قرآن خواستار ايجاد خانواده‌هاي قرآني در جامعه است، اضافه كرد: احساس لذت و بهجت قرآني بايد در فضاي نمايشگاه قرآن حاكم باشد تا همه را به سوي فراگيري آن جذب كرده و به دنبال آن خانواده‌ها در خانه‌هاي خود قرآن محوري را رعايت كنند.

در ادامه اين نمايشگاه به دست مدير کل تبليغات اسلامي اصفهان افتتاح و از تعدادي از غرفه ها با حضوراستاندار اصفهان بازديد به عمل آمد.

بابايي افزود:اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان در نهمين نمايشگاه قرآن کريم حضور يافت و فعاليت‌هاي قرآني خود را در معرض ديد عموم قرار داد. در اين نمايشگاه که از 10 لغايت 16 مردادماه در محل نمايشگاه‌هاي بين المللي اصفهان برگزار شد، موسسات قرآني، ناشران کتاب، ادارات، سايتهاي اطلاع رساني ديني و ... فعاليتهاي خود را به نمايش گذاشتند.

اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان نيز ضمن حضور در اين نمايشگاه و معرفي فعاليتهاي قرآني خود ، مسابقات فرهنگي مائده آسماني، حکمتهايي از نهج البلاغه و بسته هاي فرهنگي ويژه ميلاد امام حسن مجتبي(ع) و ايام شهادت حضرت علي (ع) و شبهاي قدر را به بازديدکنندگان تقديم نمود.