ماه رمضان، ماه فتح قله های اخلاق است
22 بازدید
موضوع: تبلیغ
مصاحبه کننده : خبرنگار ان
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت ido
تعداد شرکت کننده : 0

ماه رمضان، ماه فتح قله هاي اخلاق است

فرمانده پايگاه بسيج شهيد آيت الله مدرس (ره) اداره کل تبليغات اسلامي اصفهان در گردهمايي بسيجيان به بيان فضيلت هاي ماه مبارک رمضان پرداخت و اين ماه را ماه توان سنجي و تمرين انواع مقاومت ها برشمرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان؛ حجت الاسلام بابايي فرمانده پايگاه بسيج شهيد آيت الله مدرس (ره) اداره کل تبليغات اسلامي اصفهان با اشاره به اينکه ماه رمضان يک زمينه و بستر مناسب براي خود سازي است، افزود: در قرآن بارها کلمه لعلّ آمده است و اين به معني ترجّي و اميدواري است ، يعني اينکه اگر انسان تمام ظرفيت ، توان و استعداد هاي خود را در مسير درست هدايت کند و پيرو دين و آيات الهي باشد ، موفق و سربلند خواهد بود.

وي جزء اخير و پاياني تحقق علت تامه را اختيار و تصميم انسان برشمرد و خاطر نشان کرد: در ماه مبارک رمضان زمينه هاي مثبت فراواني وجود دارد که زمينه تقواي الهي را مي توان تقويت و با دو نيروي غضب و شهوت که آتشباري از سوي شيطان است ، مقابله کرده و زمينه ساز سعادت و هدايت را حتي پس از اين ماه فراهم کرد.

حجت الاسلام بابايي از ازدواج ، روزه و کسب روزي حلال و..... به عنوان راههاي مقابله با شهوت و غضب ياد کرد و گفت: اگر انسان به سمت اعمال خير سوق پيدا کند ، غضب و شهوت ،اين دو کانون آتش را تضعيف مي کند.

حجت الاسلام بابايي از ماه مبارک رمضان به عنوان ماه صبر و استقامت ياد کرد و افزود: در اين ماه انواع مقاومت ها توسط روزه داران تمرين مي شود و با درک ظرايف ، لطافت ، طراوت و نشاط اين ماه ، يک ذخيره سازي معنوي صورت مي گيرد.

وي در ادامه سخنانش به حديثي از حضرت محمد (ص) خطاب به جابر ابن عبدالله انصاري اشاره کرد و گفت: اگر کسي در ماه رمضان روزه بگيرد ، بخشي از شب را به عبادت و تهجّد بپردازد، شکم و غضبش را حفظ ، زبانش را کنترل و خشمش را مهار کند ، مانند نوزادي است که تازه از مادر متولد شده و مبري از گناه از اين ماه خارج مي شود.

بابايي در پايان ،ماه رمضان و روزه داري را يکي از راههاي ورود به بهشت برشمرد و گفت: ختم قرآن يکي از اعمالي است که در اين ماه سفارش شده و اگر بتوانيد ، قرآن را به صورت زيبا بخوانيد مي توانيد دلهاي سخت را نرم و موجبات اثر گذاري معنوي در افراد را فراهم کنيد.