اجرای طرح تلاوت قرآن در5000 هیئت مذهبی اصفهان
27 بازدید
موضوع: علوم قرآنی
مصاحبه کننده : خبرنگار ان
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت ido
تعداد شرکت کننده : 0

اجراي طرح تلاوت قرآن در5000 هيئت مذهبي اصفهان

همزمان با رمضان1434 هجري طرح تلاوت و قرائت قرآن كريم در 5000هيئت مذهبي اصفهان برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي اصفهان، حجت الاسلام بابايي مسئول تشکل‌هاي ديني اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان اظهار داشت:‌همزمان با ماه مبارك رمضان ماه نزول قرآن كريم طرح تلاوت و قرائت قرآن كريم در 5000 هيئت مذهبي اصفهان برگزار مي شود.

بابايي ادامه داد: قرآن نور رحمت و هدايت به سوي سعادت است و تاكنون كامل‌تر و جامع‌تر از آن دستوري براي سعادت بشر نيامده و نخواهد آمد.

وي تلاوت قرآن را در همه احوال ارزشمند و فرصتي براي نزديك شدن به درگاه الهي معرفي كرد و بيان داشت: خواندن آيات اين كتاب به ويژه در ماه رمضان اجر و پاداش بي‌پايان دارد چرا كه بشر در اين ماه به وسيله قرآن بهتر مي‌تواند با خالق خود در ارتباط باشد.

بابايي ماه رمضان را ماه انس با كلام الهي،‌ بيداري دل‌هاي خفته و آشنايي با ذكر حبيب اعلام كرد و ابراز داشت: اگر در اين ماه به قرائت قرآن تاكيد شده و ميان مسلمانان مرسوم است كه بيشتر از ماه‌هاي ديگر در رمضان قرآن تلاوت كنند اين خود وسيله‌اي است كه انسان‌ها را خود ساخته كرده و سبب مي‌شود آنها با معارف الهي انس بگيرند.

حجت الاسلام بابايي ارزش و اهميت تلاوت قرآن در ماه مبارك رمضان را از سوي فرد روزه‌دار خاطرنشان كرد و افزود: ‌در عظمت قرآن همين بس كه اين كلام الهي در ماه رحمت و بخشش خداوند نازل شده و اين خود بزرگترين پيام ماه رمضان است.