برگزاری مراسم پاسداشت مقام علمی و فقاهتی علامه مجلسی در اصفهان
22 بازدید
موضوع: تبلیغ
مصاحبه کننده : خبرنگار ان
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت ido
تعداد شرکت کننده : 0


برگزاري مراسم پاسداشت مقام علمي و فقاهتي علامه مجلسي در اصفهان

دبير ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبتهاي مذهبي اصفهان گفت:بمنظور پاسداشت مقام علمي و فقاهتي علامه عالي مقام محمد باقر مجلسي (ره) و راسم سالگرد ارتحال ايشان مراسمي در اصفهان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان؛حجت الاسلام حسن بابايي دبير ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبتهاي مذهبي اصفهان گفت:بمنظور پاسداشت مقام علمي و فقاهتي علامه عالي مقام محمد باقر مجلسي (ره) و راسم سالگرد ارتحال ايشان مراسمي در اصفهان برگزار شد .

بابايي گفت:علامه مجلسى در زمان شاه عباس اول كه مردى با سياست و با كفايت و در عين حال، مردى سنگدل و بى رحم بود متولد شد.پدرش مولا محمد تقى مجلسى از شاگردان بزرگ شيخ بهايى و در علوم اسلامى از سرآمدان روزگار خود به شمار مي‌رفت. وى داراى تأليفات بسيارى از جمله «احياء الاحاديث فى شرح تهذيب الحديث» است. «مادرش دختر صدرالدين محمد عاشوري» است كه خود از پرورش يافتگان خاندان علم و فضيلت بود.علامه از همان اوان کـودکـى تحت تربيت و تعليم پـدر دانشمند و در سايه تـوجه خـاص آن بزرگـوار، پرورش پيدا نمود و بـا هـوش سـرشار و استعداد خـدادادى و پشتکار مخصـوص به تحصيل علـوم متـداوله عصـر در حـوزه علمـى اصفهان پرداخت.

بابايي در ادامه گفت:علامه محمد باقر مجلسـى آن محقق پـر کار و عالـم نامـدار پـس از عمرى پر برکت که سراسر وقف خدمتگزارى به علـم و ديـن و دانـش و فرهنگ در جهان اسلام گرديد , عاقبت در سـن 73 سالگـى و در آخـريـن روزهاى ماه مبـارک رمضان سـال 1111 هـ.ق در شهر دانـش پـرور اصفهان، چشـم از جهان فرو بست و به سراى باقـى شتافت. هر چند بعضي وفات او را در 27 ماه رمضان سال 1110 مي نويسند قبر شريفش در جامع اصفهان کنار پدر بزرگوارش زيارتگاه است.

حجت الاسلام بابايي افزود مقام معظم رهبري در وصف علامه مجلسي فرمودند :مرحوم علامه عالي مقام مجلسي رضوان الله تعالي عليه در کتاب حق اليقين و عين الحيات و امثال اينها دنيايي را به تفکر اعتقادي شيعي نزديک مي کرد پايه هاي تشيع را در آن زماني که تشيع در کشور ما تازه بود همين کتاب ها قرص کرده است .