بزرگداشت دهه فجر زیباترین سرفصل تاریخ انقلاب اسلامی است
28 بازدید
موضوع: تبلیغ
مصاحبه کننده : خبرنگاران
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاریها
تعداد شرکت کننده : 0


بزرگداشت دهه فجر زیباترین سرفصل تاریخ انقلاب اسلامی است خبرگزاری رسا ـ حجت الاسلام بابایی بزرگداشت دهه فجر را زیباترین سرفصل تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: دهه فجر سرآغاز طلوع اسلام است.

حجت الاسلام حسن بابایی، دبیر کمیته انجمن های اسلامی، هیأت های مذهبی و کانون های فرهنگی ستاد دهه فجر استان اصفهان، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهانگفت: بزرگداشت دهه فجر تجلیل از ارزش های انقلاب و زیباترین سرفصل تاریخ انقلاب اسلامی است لذا باید برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن آن تلاش کنیم.

وی دهه فجر را سرآغاز طلوع اسلام دانست و گفت: دهه فجر خاستگاه ارزش های اسلامی و مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست، در دهه فجر اسلام تولدی دوباره یافت و این دهه در تاریخ ایران نقطه ای تعیین کننده و بی مانند به شمار می رود.

وی در بیان اهمیت برنامه های گرامیداشت این ایام افزود: در زمان کنونی که دشمن با ابزار ها و تکنولوژی های پیشرفته از طریق تهاجم فرهنگی آرمان ها و مقدسات ما را نشانه رفته است، ایام الله دهه فجر فرصت مناسبی است که جوانان را با دستاوردها و آرمان های عظیم این انقلاب آشنا کنیم.

دبیر کمیته انجمن های اسلامی، هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی ستاد دهه فجر استان اصفهان عزت، اقتدار، خودباوری و پیشرفت را از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر که به فرموده رهبر معظم انقلاب بر سر یک پیچ بزرگ تاریخی قرار گرفته ایم، می طلبد که همه آحاد مردم برای حفظ این انقلاب وارد میدان شوند و مسؤولیت دفاع از انقلاب و نظام جمهورى اسلامى و عزت کشور را بر عهده گیرند.

وی پیروزی انقلاب و آرامش و امنیت کشور را مرهون رشادت ها و از خود گذشتگی های شهدا دانست و افزود: در این راستا همزمان با سالروز ورود امام خمینی(ره) به ایران اسلامی هیأت ها و کانون های فرهنگی در گلستان شهدا گرد آمده و به عطر افشانی و غبار روبی مزار شهدا می پردازند.

وی به نقش ولایت فقیه در پیروزی و حفظ انقلاب اسلامی ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت:به همین منظور برنامه گفتمان های ولایت فقیه و سبک زندگی امام (ره) با حضور سخنرانان برجسته در مساجد استان برگزار می شود.

حجت الاسلام بابایی از شروع فعالیت جبهه فرهنگ انقلاب اسلامی در استان در روز "13 بهمن" خبر داد و گفت: در حال حاضر 6 هزار هیأت، 550 کانون فرهنگی و 30 انجمن اسلامی در استان فعالیت می کنند، که تعدای از مراکز شاخص آنها به صورت یکپارچه برنامه های محوری دهه فجر را برگزار می کنند.

وی برگزاری جشن انقلاب در مساجد، حضور منسجم هیأت های مذهبی و انجمن ها در نماز جمعه 18بهمن، برگزاری نمایشگاه پوستر و تصاویر انقلاب اسلامی، برگزاری جشن ولادت امام حسن عسگری (ع) و رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) در مساجد را از دیگر برنامه های بزرگداشت ایام الله دهه فجر دانست.

وی افزود: برگزاری مراسم اختتامیه شعر "ولایت و بصیرت"، مسابقه کتبی "همراه با انقلاب"، مسابقه پیامکی "دستاوردهای انقلاب" از دیگر برنامه های کمیته انجمن های اسلامی، هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی ستاد دهه فجر استان اصفهان است.

حجت الاسلام بابایی در پایان گفت: مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه و تفکر استکباری، راهبردی الهی‌ است که ملت ایران با بهره‌گیری از آموزه‌های جاودان حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب آموخته است و امسال نیز با حضور پر شور خود در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر با آرمان های امام (ره) و رهبری تجدید میثاق کرده و مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی می زند./939/ت302/ب

/ پايان خبر /