ساماندهی و تقویت فکری، وظیفه هیئت‌های مذهبی است/ اصفهان میزبان 6 هزار هیئت مذهبی است
47 بازدید
مصاحبه کننده : خبرنگاران
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاریها
تعداد شرکت کننده : 0

اصفهان – خبرگزاری مهر: مسئول تشکل‌هاي ديني اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان گفت: ساماندهی، تقویت فکری و رفع مشکلات موجود از جمله اهداف همیشگی و فراموش نشدنی اعضای هیئت‌های مذهبی استان اصفهان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بابایی، پیش از ظهر جمعه در حاشیه چهارمین دوره انتخابات اعضای شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان اصفهان و بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی، سازمان تبلیغات اسلامی، ماموریت ساماندهی هیئت‌های مذهبی را بر عهده دارد، اظهار داشت: این امر در ماده 6، بند 16 قانون شورای انقلاب فرهنگی تصریح شده است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان، شش هزار هیئت مذهبی را در خود جای داده است، گفت: با توجه به این حجم گستردگی و اینکه ارتباط سازمان تبلیغات اسلامی با هیئت‌های مذهبی به صورت مستیم میسر نیست، یک پل ارتباطی به نام تشکل‌های میانی و اختصاصی شورای هیئت‌های مذهبی تشکیل شده است.

مسئول تشکل‌هاي ديني اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان با اشاره به اینکه اعضای هیئت‌های مذهبی برای مدت چهار سال انتخاب می‌شوند، بیان داشت:  رئیس شورا‌های مذهبی شهرستان‌ها، استان‌ها و مرکزی (تهران) هر کدام، جداگانه عهده‌دار وظایف خود خواهند بود.

چشمداشت برای اعضای هیئت‌های مذهبی مفهومی ندارد

مسئول تشکل‌هاي ديني اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان با بیان اینکه تاکنون سه دوره هیئت‌های مذهبی، تشکیل شده است، افزود: در حال حاضر از بین 450 نفر ثبت‌نام کننده در سطح استان، 280 نفر خود را برای پذیرش مسئولیت‌های پیش‌رو آماده می‌کنند.

وی اشاره‌ای به شرایط جدید انتخابات اعضای هیئت‌های مذهبی داشت و گفت: دارا بودن حداقل مدرک فوق دیپلم و داشتن سن 25 تا 60 سال از جمله شرایط جدید این انتخابات، به غیر از اعضای گذشته است.

بابایی ادامه داد: استان اصفهان مجوز تشکیل 38 شورای انتخابات هیئت‌های مذهبی را دریافت کرده است.

وی با بیان اینکه هیئت‌های‌ مذهبی یک نهاد غیر انتفاعی است، گفت: تمام اعضای این هیئت‌ها، بدون چشم‌داشت وظایف خود را به سرانجام می‌رسانند.

مسئول تشکل‌هاي ديني اداره کل تبليغات اسلامي استان اصفهان با تاکید بر اینکه هیئت‌های مذهبی شهرستان‌ها و استان به ترتیب هر 15 روز و دو ماه تشکیل جلسه می‌دهند، اظهار داشت: نماینده‌ای از سوی این هیئت‌ها، روزانه در دفتر تبلیغات اسلامی مشغول فعالیت است.

به گزارش مهر جلسه انتخابات اعضای هیئت‌های مذهبی همچنان ادامه داشته و نتیجه نهایی این مراسم، پس از اخذ تایید از طرف تهران و در حدود یک هفته دیگه اماده ارائه به عموم مردم است.