مسئول تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان:ملت در 9 دی، عاشورایی به میدان آمدند
56 بازدید
مصاحبه کننده : خبرنگاران
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاریها
تعداد شرکت کننده : 0

به همت اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان، جلسه شوراي هيئات مذهبي و كانون مداحان استان اصفهان در آستانه 9 دي (روز بصيرت) در تالار اجتماعات اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان با قرائت آياتي از كلام‌ا... مجيد، نواختن سرود پرافتخار جمهوري اسلامي و مداحي اهل‌بيت(ع) آغاز شد.

مسئول تشكل‌هاي ديني اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان در اين جلسه در جمع روِساي شوراي هيئات مذهبي، روِساي كانون مداحان شهرستان‌ها و مراكز آموزش مداحي شهرستان‌هاي استان، مديران هيئات نمونه مذهبي و مداحان منتخب گفت: هدف از برپايي اين جلسه، تشريح و توجيه برنامه‌هاي راهبردي اداره كل تبليغات اسلامي براي هيئات مذهبي و مداحان است.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين حسن بابايي افزود: در فتنه سال 88 اولين مركزي كه مورد حمله دشمنان قرار گرفت، سازمان تبليغات اسلامي بود كه بيش از 60 شبكه ماهواره‌اي دنيا بارها آن را نشان دادند.

وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري كه فرمودند “در مقابل هر تهديد امنيتي يك تمهيد دفاعي بايد بينديشيم” گفت: بعد از برگزاري انتخابات رياست جمهوري در سال 88، جنگ نرم دشمن با ابزار و شيوه جديد با هدف مبارزه با خاستگاه اصلي انقلاب كه هيئات مذهبي و عاشوراي حسيني بود و مبارزه با ركن ركين انقلاب يعني ولايت فقيه آغاز شد، لذا نهم دي‌ماه ملت فهيم ايران اسلامي، عاشورايي به ميدان آمدند و چهره سران فتنه را رسوا كردند.

مسئول تشكل‌هاي ديني اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان ادامه داد: بنابراين هيئات مذهبي و مداحان اهل‌بيت(ع) كه سربازان ومدافعان پرچم خون‌رنگ عاشورا هستند بايد در مجالس خود، سياست و ديانت را همزمان معرفي كرده و سكولار نباشند تا در مقابل مسائل سياسي بي‌تفاوت باشند و بايد جريان فتنه و انحرافي را رسوا كرده و ملت شهيد‌پرور ايران اسلامي را براي حضور حداكثري در انتخابات مجلس شوراي اسلامي تشويق نمايند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين بابايي با بيان اينكه سياست راهبردي سازمان تبليغات اسلامي از هم‌اكنون كليد خورده و در سال 1391 اجرايي خواهد شد گفت: آموزش، مهمترين مسئله مداحان بوده و مقام معظم رهبري همواره بر آموزش مداحان تأكيد فرموده اند كه شامل آموزش‌هاي مقدماتي و تخصصي است.

وي افزود: مراكز آموزش مداحي در استان اصفهان از دو سال پيش فعاليت خود را در سطح شهرستان‌هاي استان آغاز كرده و امروز 27 مركز آموزش مداحي فعال هستند كه ما يكي از اين مراكز شاخص را به تهران معرفي كرده‌ايم تا شهرستان‌ها از شيوه آموزش تخصصي مداحي از اين طريق استفاده كنند.

مسئول تشكل‌هاي ديني اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان با گراميداشت روز 9 دي‌ماه، روز حماسه ملت ايران و روز ميثاق امت با ولايت و روز بصيرت افزود: شيوه‌هاي مبارزه در زمان‌هاي مختلف با هم متفاوت بوده و ممكن است زماني، شيوه استفاده از ابزار جنگي، ديگر كاربرد نداشته‌باشد و بايد از ديگر شيوه‌ها استفاده نمود؛ زماني‌كه دشمن با ابزار نو به ميدان مي‌آيد بايد تهديد را شناخته و با ابزار متناسب با آن، تمهيد دفاعي انديشيد.

وي گفت: امروز دشمنان انقلاب اسلامي از جمله دشمنان فتنه، انحرافي و ... آستين بالازده و به انتخابات چشم دارند و سعي مي‌كنند تا انتخابات را تضعيف نمايند كه بايد تلاش كنيم تا حضور حداكثري مردم را در انتخابات داشته‌باشيم.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين بابايي اظهار اميدواري كرد جلسه شوراي هيئات مذهبي و مداحان استان اصفهان، مفيد فايده باشد.

وي همچنين از هيئات مذهبي و كانون مداحان استان اصفهان خواست تا بيش از پيش به انجام كارهاي فرهنگي در شهرستان‌ها بپردازند.

***

در ادامه اين جلسه، دبير كانون مداحان استان اصفهان و مدير مركز آموزش مداحي استان نيز خطاب به مداحان گفت: شما مدافعان ذكر اهل‌بيت(ع) هستيد و اگر بتوانيم به موضوع زيباشناسي مداحي توجه كنيم، آسيب‌ها به‌خودي خود نشان داده‌ مي‌شوند.

مسعود فغاني‌پور بشارت داد كه براي اولين بار در كشور دانشگاه امام حسين‌(ع) رشته مجالس آئيني را از سال 1391 راه‌اندازي مي‌كند تا علاقه‌مندان بتوانند در مقطع كارشناسي اين رشته به تحصيل بپردازند.

وي با اعلام سامانه پيامك 3000865555 در حوزه مداحان اهل‌بيت(ع) گفت: از طريق ارسال پيام به اين سامانه مي‌توان با خادمين در حوزه آموزش مداحي اهل‌بيت(ع)ارتباط برقرار نمود.

فغاني‌پور افزود: در حال حاضر دو كتاب تخصصي مداحي اهل‌بيت(ع) در حوزه پژوهش مركز آموزش مداحي زير چاپ مي‌باشد و افتخار ما اصفهاني‌ها همواره آنست كه در همه زمينه‌ها از جمله هيئات مذهبي و مداحي جلودار بوده و حرف اول را مي‌زنيم و اين همه به بركت امام‌حسين‌(ع) است.

وي خواستار صميميت، همدلي و يكرنگي بيشتر مداحان و ارتباط مؤثرتر آنان با يكديگر شد و افزود: امروز ما هيئات مذهبي كم نداريم و براي مبارزه با استكبار نيز بايد بتوانيم در هيئات مذهبي سايتي ايجاد كنيم تا از طريق آن پيام امام‌حسين عليه‌السلام را به گوش جهانيان برسانيم.

وي كه خود از خادمين امام‌رضا عليه‌السلام نيز هست افزود: ما توانستيم در بين 40 هزار تشكل ديني در سال جاري، رتبه اول تشكل‌هاي فعال مردمي در كشور را كسب كنيم.

در اين جلسه معنوي كه بيش از سه ساعت به طول انجاميد مداحان اهل‌بيت(ع)، مداحي كرده و برخي از مداحان نيز به بيان خاطرات و سروده‌هاي خود از حماسه 9 دي پرداختند.

در پايان اين جلسه، نماز جماعت ظهر و عصر با حضور گسترده هيئات مذهبي و مداحان اهل‌بيت(ع) اقامه گرديد.