مشارکت 200 مسجد استان اصفهان در تفسیر قرآن
46 بازدید
مصاحبه کننده : خبرنگاران
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاریها
تعداد شرکت کننده : 0

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران حجت‌الاسلام حسن بابایی در مورد برنامه‌هایی که سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ماه مبارک رمضان در نظر دارد، اظهار کرد: از امروز برنامه تفسیر قرآن در 200 مسجد و نیز جزءخوانی قرآن در اماکن متبرکه به علاوه کرسی‌های تلاوت در استان اصفهان آغاز شده است.

وی با اشاره به یکی دیگر از برنامه‌های در دست اجرا با نام«30روز، 30جزء و 30 پیام»تصریح کرد: هر روز یک سوال از یک جزء قرآن طرح و در مساجد توزیع می‌شود که مردم پاسخ آن را به صورت پیامک جوابگو هستند.

رئیس تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان ادامه داد: در ماه رمضان سال جاری با اجرای طرح بینات سوره رم تفسیر می‌شود، به علاوه اینکه دارالقرآن سازمان تبلیغات نیز در نمایشگاه قرآن مشارکت دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های کانون فرهنگی مساجد و هیئت‌های مذهبی افزود: این کانون‌ها در ماه رمضان سال جاری اجرای طرح 1447 و حفظ جزء 29 را در دستور کار خود دارند همان گونه که ماه رمضان سال گذشته جزء 30 را داشتیم.

بابایی بیان کرد: کلاس‌های آموزشی روخوانی و روان‌خوانی یکی دیگر از برنامه‌هایی است که توسط کانون فرهنگی مساجد برگزار می‌شود.

وی از افتتاح بنیاد تفسیر قرآن در استان اصفهان خبر داد و گفت: در ماه رمضان سال جاری با حضور حجت‌الاسلام محسن قرائتی و امام جمعه اصفهان بنیاد تفسیر قرآن که در گذشته با نام ستاد قرآن بود، افتتاح می‌شود.

رئیس تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان به دو سایت اصفهان تبیان و اصفهان هیئت اشاره و تاکید کرد: در این دو سایت پیام‌های قرآنی به صورت مسابقه نشان داده شده است.

وی اضافه کرد: یک دوره آموزش روخوانی و روان‌خوانی ویژه مداحانی که قصد همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی را دارند، از اول تیرماه سال جاری آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

بابایی به اعزام یک‌هزار نفر مبلغ اشاره و اظهار کرد: این مبلغان با همکاری حوزه علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه به غیر از ائمه جماعات و مبلغان ثابت به مساجد و روستاها اعزام شده‌اند.

وی ادامه داد: تمامی این مبلغان با داشتن جزویی به نام 30 روز 30 پیام در بین نماز ظهر و عصر در ماه مبارک رمضان یک پیام را در مسجد به عموم مردم و نمازگزاران به عنوان سبک زندگی ابلاغ می‌کنند.

منبع: خبرگزاري فارس