شاه کلید سبک زندگی ایرانی، اسلامی عفاف و حجاب است
54 بازدید
مصاحبه کننده : خبرنگاران
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاریها
تعداد شرکت کننده : 0

اصفهان - ایرنا- مسوول تشکلهای دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب در آیات و روایات گفت: شاه کلید سبک زندگی ایرانی، اسلامی عفاف و حجاب است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈحسن باباییˈ در همایش استانی حجاب و عفاف در اصفهان افزود: رهبر معظم انقلاب سبک زندگی ایرانی، اسلامی را دروازه تمدن نوین اسلامی برشمردند.

وی اظهار کرد: اگر عفت اجتماعی و در کنار آن حجاب را در جامعه ترویج دهیم بسیاری از مسائل حل می شود.

وی با تاکید بر پرداختن به مقوله عفاف و حجاب گفت: در این راستا باید سه بخش مهم شامل تحقیق و پژوهش، آموزش و ترویج به ترتیب در جامعه اجرا شود.

مسوول تشکلهای دینی اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان، اولین و مهمترین بخش را تحقیق و پژوهش برشمرد و گفت: باید از آیات و روایات و مسائل فقهی و قوانین شرعی این موضوع بررسی شود.

وی اظهار کرد: افرادی که برای ادای این فریضه وارد عمل می شوند باید مسئله شرعی حجاب و عفاف را به درستی منتقل کنند.

حجت الاسلام بابایی افزود: در حوزه آموزش نیز، مربیان، مادران و دختران دانش آموز در اهمیت و اولویت هستند.

وی بخش ترویج را نیز شامل 40 موضوع دانست که هر یک از این موضوعات به بخشهای مختلف جامعه از جمله کودکان، نوجوانان و دیگر بخشها مربوط می شود.

وی در بخش دیگری به حرام بودن لباس مخالف جنسیت و کیش و دین برای زن و مرد مسلمان اشاره کرد و افزود:لباس شهرت نیز که موجب انگشت نما شدن افراد می شود برای هر دو جنس در اسلام حرام است.

وی لباسهای تحریک کننده را که ناهمواریها و برجستگی های بدن را مشخص می کند در اسلام حرام دانست.

حجت الاسلام بابایی افزود: در این راستا باید تنها به دادن الگو در جامعه بپردازیم و وارد جزییات نشویم تا مردم بتوانند به درستی انتخاب کنند.