خبرگزاری تسنیم: مسئول تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: گردهم‌آیی هیئت‌های مذهبی استان اصفهان در آستانه ماه محرم برگزار می‌شود.
47 بازدید
مصاحبه کننده : خبرنگاران
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاریها
تعداد شرکت کننده : 0

خبرگزاری تسنیم: مسئول تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: گردهم‌آیی هیئت‌های مذهبی استان اصفهان در آستانه ماه محرم برگزار می‌شود.

printنسخه قابل چاپ

حجت‌الاسلام حسن بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار کرد: در آستانه مناسبت‌ها و ماه‌های خاص سال گردهمایی هیئت های مذهبی برگزار شده و در آن بر رعایت شئونات اسلامی تاکید می‌شود که این برنامه در آستانه ماه محرم در سطح استان انجام می‌گیرد.

وی افزود: در شهرستان‌های استان اصفهان، توسط ادارات تبلیغات اسلامی گردهمایی هیئت‌ها برگزار شده و تاکیدات لازم توسط اداره تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان، آتش‌نشانی و سایر ادارات به آنها ارائه می‌شود تا حوادث و آسیب‌های اجتماعی کاهش یافته و برنامه‌ها با کیفیت و مطلوبیت انجام گیرد.

مسئول تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان پیرامون گردهمایی هیئت های مذهبی شهر اصفهان نیز گفت: این گردهم‌آیی که در خیمه شهدای اصفهان برگزار می‌شود، تاکیدات لازم در خصوص مسائل محرم و عزاداری‌ها و برنامه‌های این ایام ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قیام عاشورا سرلوحه‌ای برای ایثارگران و شهدای انقلاب ما بوده، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما نشات و الگو گرفته از قیام امام حسین(ع) بوده و امروز ملت ما ملتی عاشورایی و نقش مهمی در حفظ انقلاب دارد و ما باید ابعاد این قیام را تبیین و گسترش دهیم.

بابایی با بیان اینکه بیش از 5 هزار هیئت فرهنگی و مذهبی در استان اصفهان فعالیت دارد، گفت: به مناسبت محرم بسته‌های فرهنگی همانند کتاب در بین این هیئت‌ها توزیع می‌شود.

انتهای پیام/