دبیر کمیته انجمن های اسلامی، هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی: دهه فجر؛ بهترین فرصت برای تبیین نقش و اهمیت ولایت فقیه
48 بازدید
مصاحبه کننده : خبرنگاران
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاریها
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام حسن بابایی، دبیر کمیته انجمن های اسلامی، هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی ستاد دهه فجر استان اصفهان در آستانه دهه فجر گفت: ایام ‌الله دهه فجر یکی از بارزترین ایام انقلاب اسلامی است که باید برای هرچه باشکوه برگزار شدن آن از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

وی افزود: بزرگداشت دهه فجر تجلیل از ارزش های انقلاب است و ایام الله دهه فجر فرصت مناسبی است که جوانان را با دستاوردهای عظیم این انقلاب آشنا سازیم.
حجت الاسلام بابایی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگ زرینی در تاریخ کشورمان است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی را برای مردم ایران و جهان به همراه داشته که عزت، خودباوری و پیشرفت در تمام زمینه ها مهم ترین آنهاست.
وی از حضور هیات ها و کانون های فرهنگی همزمان با سالروز ورود امام(ره) در گلستان شهدا خبر داد و گفت: همه ما امنیت و آرامش امروزخود را مدیون شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی هستیم و در این راستا بر خود وظیفه دانستیم که به مناسبت سالروز ورود معمار کبیر انقلاب در این مکان حضور داشته باشیم.
وی، دهه فجر را بهترین فرصت برای تبیین نقش و اهمیت ولایت فقیه دانست و افزود: به همین منظور برنامه گفتمان های ولایت فقیه و سبک زندگی امام(ره) با حضور سخنرانان برجسته درمساجد استان برگزار می شود.
حجت الاسلام بابایی از شروع فعالیت جبهه فرهنگ انقلاب اسلامی در استان در روز"13 بهمن" خبر داد و گفت: در حال حاضر 6 هزار هیات، 550 کانون فرهنگی و 30 انجمن اسلامی در استان فعالیت می کنند که قرار است تعدادی از شاخص های این سه گروه که دارای توانمندی و ظرفیت برگزاری برنامه های شاخص را دارند به صورت یکپارچه برنامه های محوری برگزار کنند.
دبیر کمیته انجمن های اسلامی، هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی ستاد دهه فجر استان اصفهان، معرفی تشکل های شاخص و محوری استان، برگزاری جشن انقلاب درمساجد، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، حضور منسجم هیات های مذهبی و انجمن ها در نمازجمعه"18بهمن"، برگزاری جشن ولادت امام حسن عسگری(ع) در مساجد، برگزاری مراسم وفات حضرت فاطمه معصومه(س) در مساجد را از دیگر برنامه های بزرگداشت ایام الله فجردانست.
وی از برگزاری نمایشگاه پوستر و تصاویر انقلاب اسلامی همزمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی درمساجد خبر داد و افزود: مراسم اختتامیه شعر "ولایت و بصیرت" 19 بهمن در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان برگزار می شود.مسئول تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، ویژه نامه الکترونیکی فجر انقلاب، برگزاری مسابقه کتبی"همراه با انقلاب"، برگزاری مسابقه پیامکی "دستاوردهای انقلاب"، ویژه نامه مکتوب فجر35، توزیع لوح فشرده "امام آمد"، توزیع بسته های فرهنگی و جزوات انقلاب اسلامی را از دیگر برنامه های بزرگداشت فجر پیروزی عنوان کرد.
وی از راه اندازی وبلاگ فجر انقلاب اسلامی همزمان با سی و پنجمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت:‌در راستای تبیین اهمیت حقایق انقلاب اسلامی و ایثارگری ها و همراهی و همدلی مردم،‌به مناطق محروم و روستایی مبلغ اعزام می کنیم.
دبیر کمیته انجمن های اسلامی، هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی ستاد دهه فجر استان اصفهان از حمایت 25 مسجد محوری،25 کانون محوری و 25 هیات محوری خبر داد و گفت: در این راستا از هیات های مذهبی و فرهنگی دانش آموزان و بانوان نیز حمایت می کنیم.
وی با تاکید بر حضورپرشور در راهپیمایی یوم الله "22 بهمن" تصریح کرد:‌با حضورپرشور خود در این راهپیمایی بار دیگر نقشه های دشمنان را نقش بر آب می کنیم و به انها می گوییم که ما همیشه مطیع رهبر و ولایت هستیم.
دبیر کمیته انجمن های اسلامی، هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی ستاد دهه فجر استان اصفهان افزود:‌همزمان با این راهپیمایی جوایز نفرات برتر مسابقاتی که در دهه فجر برگزار شده به آنها اعطا می شود.