انتخابات شورای هیات های مذهبی اصفهان جمعه سوم آبان ها در سراسر استان اصفهان برگزار شد.
49 بازدید
مصاحبه کننده : خبرنگاران
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاریها
تعداد شرکت کننده : 0

 

انتخابات شورای هیات های مذهبی اصفهان جمعه سوم آبان ها در سراسر استان اصفهان برگزار شد.

دبیر ستاد انتخابات شورای هیات های مذهبی استان اصفهان در گفت و گو با صاحب نیوز، گفت: تاکنون سه دوره چهار ساله انتخابات هیات های مذهبی برگزار شده است و امسال انتخابات چهارمین دوره آن همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین حسن بابایی ادامه داد: با اشاره به مصوبه ۶۰۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بند ۱۶ ماده۱۶ اساس نامه اداره کل تبلیغات اسلامی، گفت: این سازمان مسوولیت سازمان دهی، هدایت و پشتیبانی هیات های مذهبی را به عهده دارد.
وی با اشاره به صدور شش هزار مجوز هیات مذهبی در استان اصفهان گفت: امروز انتخابات شورای هیات های مذهبی شهرستانهای در ۳۸شعبه در سراسر استان به صورت همزمان از ساعت ۸صبح تا ۱۲ برگزار شد.

این مسوول ادامه داد: تعداد داوطلبان کل استان اصفهان ۴۵۰ نفر است که در این انتخابات ۲۸۰ عضو اصلی و علی البدل می شوند و پس از شمارش آرا نتایج آن برای تایید به تهران ارسال می شود و پس از تایید تهران اعلام می شود.

وی تصریح کرد: در این انتخابات در همه شهرستان های استان که کمتر ۳۰۰ هیات ثبت شده دارند پنج نفر اصلی برای شورا انتخاب می شوند.
دبیر ستاد انتخابات شورای هیات های مذهبی استان اصفهان افزود: در شهرستان های خمینی شهر، نجف آباد و فلاورجان به واسطه ثبت بیش از ۳۰۰ هیات مذهبی در شهرستان هفت نفر انتخاب می شوند.

وی اظهار کرد: همچنین در شهرستان اصفهان و کاشان به واسطه اینکه هر کدام از این شهرستان ها بیش از هزار هیات ثبت شده دارند ۹نفر برای شورای هیات های مذهبی این شهرستان ها انتخاب می شوند.

حجت الاسلام بابایی گفت: این شوراها به عنوان پل ارتباطی بین سازمان تبلیغات اسلامی و هیاتهای مذهبی، پشتیبانی و ساماندهی هیات های مذهبی را به عهده دارند و با حضور در شوراهای فرهنگ عمومی استان و شهرستان از انتظارات این هیاتها دفاع می کنند.

برچسب‌ها: انتخابات شورای هیات های مذهبی اصفهان, هیات های مذهبی