برگزاری همایش 'خانواده فاطمی و اندیشه های امام خمینی(ره)' در اصفهان ا
48 بازدید
مصاحبه کننده : خبرنگاران
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاریها
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام حسن بابایی، مسئول تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان به خبرنگار شبستان در اصفهان گفت: همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و به منظور تبیین سیره و روش این بانوی بزرگوار مراسم های جشن و سخنرانی در مساجد شاخص استان برگزار می شود و با برگزاری این مراسم ها قصد داریم سبک زندگی فاطمی را در جامعه ترویج دهیم.

وی از برگزاری 20 همایش "خانواده فاطمی و اندیشه های امام خمینی(ره)" در 20 شهرستان استان خبر داد و افزود: این همایش ها با هدف معرفی سبک زندگی فاطمی، تبیین سیره و روش زندگی فاطمه زهرا(س)، بیان دیدگاه های امام(ره) درباره شخصیت ایشان و ویژگی های خانواده فاطمی برگزار می شود.

حجت الاسلام بابایی، برگزاری نشست های تخصصی و گفتمان های دینی با موضوع سبک زندگی فاطمی را در این ایام یادآور شد و گفت: همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا(س) این نشست ها و گفتمان ها در مساجد و مدارس استان برگزار می شود.

وی افزود: فاطمه‌شناسی و تبیین سبک زندگی فاطمی ضرورت جامعه امروزی است و در این خصوص باید طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی با نگرشی جامع اجرا شود، زیرا هر جامعه‌ای نیاز به الگو دارد و چه الگوئی بهتر از حضرت فاطمه زهرا(س) است.

مسئول تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) دیدار بانوان فعال فرهنگی استان با آیت الله حسین مظاهری، رئیس حوزه علمیه اصفهان و آیت الله طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان انجام می شود.

وی از گردهمایی جمعیت بانوان فرهیخته استان اصفهان در این اداره خبر داد و بیان داشت: بانوان فرهیخته و اساتید حوزه و دانشگاه استان در این گردهمایی دیدگاه ها و اندیشه های خود را پیرامون شخصیت زن و جایگاه زن و مسائل مربوطه مطرح می کنند.