510 مسجد، میزبان معتکفان اصفهانی می‌شوند
58 بازدید
موضوع: تبلیغ
مصاحبه کننده : خبرنگاران
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاریها
تعداد شرکت کننده : 0

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن بابایی، مسئول تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان در گفت‌‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، درباره برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته برای مراسم معنوی اعتکاف در این استان گفت: در رابطه با بحث اعتکاف تاکنون سه همایش برگزار شده است، یک نشست با نهادهای دولتی و اداراتی که با بحث اعتکاف مرتبط هستند، تحت عنوان ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی، دومین نشست با روحانیان و مبلغان اعتکاف بود و هم‌چنین همایش رابطان فرهنگی اعتکاف در سطح استانی برگزار شد.

وی افزود: تاکنون 510 مسجد در کل استان برای برپایی مراسم معنوی اعتکاف اعلام آمادگی کردند که نسبت به سال گذشته 30 مسجد اضافه شده است.

مسئول تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان این‌که سال گذشته 96 هزار نفر آمار معتکفان استان اصفهان بود، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که جمعیت معتکفان نسبت به سال گذشته افزایش یابد، زیرا سال گذشته دو موضوع  سبب شد که جمعیت معتکفان کاهش یابد؛ سال گذشته زمان اعتکاف هم‌زمان با امتحانات دانش‌آموزان و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بود.

وی بیان کرد: سال گذشته 65 درصد از معتکفان استان بانوان بودند و 35 درصد آقایان و هم‌چنین 75 درصد جوانان شرکت کردند و 25 درصد نیز افراد بالای 60 سال در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند.

حجت‌الاسلام بابایی عنوان کرد: هزینه اعتکاف در استان اصفهان در بالاترین حد خود 30 هزار تومان است که شامل هزینه خدمات به معتکفان در زمان اعتکاف می‌‌شود.