۵۱۰ مسجد در استان اصفهان میزبان برگزاری آئین اعتکاف
71 بازدید
موضوع: تبلیغ
مصاحبه کننده : خبرنگاران
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاریها
تعداد شرکت کننده : 0

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن بابائی، مسئول تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: اعتکاف در لغت به معنای خود را بازداشتن، درجایی ماندن، گوشه‌نشینی برای عبادت است.

وی افزود: اعتکاف به محبوس کردن خود در مسجد با نیت عبادت و قرب خدا از دیگر معنای اعتکاف است و ‌ایام اعتکاف فرصتی است که آدمی چند روزی در فراغت به انجام عبادت می‌پردازد یعنی شب و روز خود را برای خداوند متعال و راز و نیاز با او وقف می‌کند.

مسئول تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: تاکنون 510 مسجد در کل استان برای برپایی آئین معنوی اعتکاف اعلام آمادگی کردند که با توجه به افزایش استقبال مردم امسال 30 مسجد اضافه شده است.

حجت‌الاسلام بابایی، آمار معتکفان سال گذشته را 96 هزار نفر عنوان کرد و افزود: امسال پیش‌بینی می‌کنیم که آمار معتکفان افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه 75 درصد از معتکفان سال گذشته جوانان بودند، گفت: اعتکاف هر سال با استقبال با شکوه نسل جوان جامعه برگزار می‌شود و این مهم تأثیر بسزایی در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان علیه جوانان دارد.

مسئول تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان یادآور شد: در آستانه فرارسیدن ایام‌البیض و مراسم اعتکاف، دوره آموزشی اعتکاف نیکان با هدف مهارت‌افزایی مبلّغان اعتکاف در اصفهان با حضور 120 نفر از مبلّغان اعتکاف مساجد استان اصفهان برگزار شد و در این دوره آموزشی، مباحثی همچون طرح با قرآن در زلال اعتکاف درباره تصحیح قرائت حمد و سوره معتکفان، جزء‌خوانی قرآن کریم و آموزش‌هایی درباره سبک زندگی به مبلّغان مراسم اعتکاف مساجد استان ارائه شد.