باید نگاهی نو به امر تبلیغ دینی بیفکنیم
67 بازدید
موضوع: تبلیغ
مصاحبه کننده : خبرنگار
محل مصاحبه : اصفهان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت سازمان تبلیغات اسلامی
تعداد شرکت کننده : 0

رئيس هيئت مديره اتحاديه موسسات قرآني استان اصفهان در جمع قاريان قرآن اصفهان بايد نگاهي نو به امر تبليغ ديني بيفکنيم

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي اصفهان ؛حجت الاسلام بابايي رئيس هيئت مديره اتحاديه موسسات قرآني استان اصفهان در جمع قاريان قرآن اصفهان بايد نگاهي نو به امر تبليغ ديني بيفکنيم بابايي سخنان خود را در دو محور اصلي ، توجه به تفسير قرآن و حفظ وتقويت عزت و هويت ديني و هويت ملي بيان کرد . بابايي گفت: لازم است که در زمينه تفسير آيات قرآني فعاليت ويژه اي صورت گيرد در اين رابطه به قاريان قرآن توصيه مي شود که به تفسير مباحث قرآني بپردازند چرا که جلسات تفسير علاوه بر اهميتي که دارند جاذبه بيشتري را هم در افراد جامعه ايجاد مي کنند.

وي گفت: در ماه رمضان برخي مساجد به قرائت سي جزء قرآن مي پردازند، شايسته است که اين مساجد برنامه ترجمه و تفسير يک حزب از آيات قرآن در روز را نيز به برنامه خود بي افزايند . بابايي در ادامه تصريح كرد : انجام اين روش به طور حتم بي نقص نيست اما پيشنهاد مي شود که حد اقل پس از قرائت يک صفحه از آيات قرآني، ترجمه آن نيز خوانده شود و تفسير چند آيه از آن هم مورد توجه قرار گيرد.

حجت الاسلام بابايي مهمترين حوزه تبليغ براي مبلغان را کتاب قرآن کريم اعلام کرد و اظهار داشت: فهم آيات قرآني را درجامعه بسط دهيم و همواره بر آيات اين کتاب آسماني استناد کنيم و در همين راستا احکام قرآني را براي مخاطبان بازگو کنيم ، کتاب قرآن متي اصلي دين ماست و ويژگي هايي چون هدايت، حکمت، علم ،تبيان و تفسير را داراست، به همين دليل افرايش سطح کمي و کيفي پرداختن به اين آيات سبب رونق مباحث مي شود.

وي افزود: در زمينه ارائه احکام قرآني لازم است که مبلغان، که بر محتوي آيات تسلط دارند به نقل قصص قرآني و بپردازند و توجه مردم را به عبرت گرفتن از اين قصه ها جلب کنند، معروف و منکر را براي آنان تبيين سازند و آنان را به تحقق وعده هاي قرآني اميد دهند.

حجت الاسلام بابايي به تغييرات موجود در جامعه نسبت به سالهاي گذشته اشاره کرد و گفت: جامعه ما نسبت به سالهاي قبل تغييرات بسياري داشته است و اکنون مخاطبان ما دانش مدارتر هستند به همين دليل نمي توانيم تحليلي ساده از مفاهيم قرآني به آنان ارائه دهيم بلکه بايد اين مسائل را به شکلي دقيق و عميق مطرح کنيم.

حجت الاسلام بابايي در محور دوم سخنان خود اظهار داشت: پس از پيروزي انقلاب اسلامي بسياري در صدد آن بودند که به اين انقلاب ضربه هايي را وارد سازند با همين هدف بر ياران امام راحل تاختند و حتي در جريان هشت سال دفاع مقدس از کشور هاي خارجي بر عليه ايران حمايت کردند تا اين انقلاب را سرنگون کنند.

وي افزود: بعد از جنگ دشمنان به جغرافياي انساني ايران پرداختند و بحث تهاجم فرهنگي به شبيخون فرهنگي رسيد، آنان در غرب براي تک تک شهر هاي ايران طراحي ويژه اي کردند و اين فرايند تا به آنجا پيش رفته است که آنان پس ازآن که در تهديد امنيت ملي ما به نتبجه نرسيدند هم اکنون با هويت ملي ما برخورد مي کنند.

حجت الاسلام بابايي در ادامه با اشاره به اين که از کنار سئوالات مردم و نسل جوان نبايد به سادگي گذشت اظهار داشت: روحانيت بايد عزت و هويت ديني را تقويت کند و نسبت به اين مسائل با دقت و حساسيت خاص توجه داشته باشد ، ما مي خواهيم پيشرفت کنيم و در اين راستا به هدايت خداوند تکيه کرده ايم تا همواره مستقل بمانيم .